...

Piła stołowa do drewna – jaką wybrać?

Piła stołowa do drewna z podciankiem

Piła stołowa do drewna to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu stolarskiego. Idealnie sprawdzi się przy obróbkach litego drewna i różnego rodzaju płyt drewnopochodnych. Ta wielozadaniowa maszyna stolarska zapewni nam bardzo łatwe i precyzyjne wykonanie preferowanych kształtów i formatów danego materiału. Odpowiednio dobrana piła zdecydowanie ułatwi nam prace oraz zwiększy efektywność.

Piła stołowa do drewna – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej piły stołowej do drewna powinien zależeć od profilu stolarni,  możliwości lub wielkości realizowanych produkcji. Wiadomo, że do domowego warsztatu nie zaopatrzymy się w dużą, skomplikowaną maszynę. W zależności czy pracujemy z litym drewnem, czy płytami drewnopochodnymi,  postawimy wtedy na urządzenie z odpowiednią mocą oraz precyzją. Przed zakupem większych maszyn powinniśmy zwrócić uwagę na podstawowe elementy, które wpływają na efektywność i komfort późniejszej pracy. Piła stołowa do drewna powinna być wyposażona w wózek, agregat, wielkość stołu, czy stół z liniałem. Warto zastanowić się również nad podcinakiem, który doskonale sprawdza się przy cięciu płyt.

Piła stołowa do drewna
piła z podcinakiem

Pamiętajmy, aby wózek poruszał się płynnie i lekko, aby nie doszło do nieestetycznych cięć podczas pracy. Stół roboczy z liniałem daje nam możliwość cięcia bez użycia wózka. Bardzo dobrze sprawdzą się te wykonane z żeliwa, ponieważ są bardziej odporne na ścieranie. Długość stołu powinniśmy dobrać do materiałów, nad którymi będziemy najczęściej pracować. Im większe gabaryty przeznaczone do obróbki, tym większy stół powinniśmy wybrać, aby zapewnić sobie wygodę podczas pracy.

Jaki agregat do piły?

Piła stołowa do drewna powinna być wyposażona w odpowiedni agregat, który znacznie ułatwi nam komfort pracy. Dlatego zwróćmy uwagę, aby był on wykonany z jednego odlewu. Dzięki temu zminimalizujemy drgania, które mogą zaszkodzić nam przy pracy nad obrabianym materiałem. Wykonany z żeliwa agregat zapewni zapewni doskonałe efekty cięcia.

Piła stołowa do drewna z podcinakiem?

Czy watro zaopatrzyć się w piłę z podcinakiem? Tak. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyniesie nam wiele korzyści! Podcinacz jest małą piłą, który znajduje się przed piłą główną. To on wykonuje pierwsze nacięcie na materiale. Dzięki temu cięta powierzchnia pozbawiona jest nierówności i niepotrzebne są późniejsze szlifowania krawędzi. Element ten przyśpiesza naszą prace i daje estetyczne efekty.

 

X
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.