Jakie maszyny do stolarni?

okleiniarka do krawędzi

Nowoczesna stolarnia przede wszystkim powinna wyróżniać się doskonałą jakością powstałych wyrobów. Możliwość tą dadzą jej specjalistyczne maszyny do obróbki drewna. W naszym ostatnim artykule wymienialiśmy podstawowe wyposażenia warsztatu. Dzisiaj skupimy się na omówieniu w jakie niezbędne maszyny do stolarni warto się zaopatrzyć oraz, czy warto kupić używane maszyny do drewna.

Jakie maszyny do obróbki drewna?

Do pracy z drewnem i materiałami drewnopochodnymi najlepiej sprawdzą się urządzenia do strugania, cięcia, wyrównania lub robienia określonych otworów. Dzięki nim obrobimy drewno na dalsze potrzeby przy produkcji mebli i innych wyrobów z tego materiału. Dlatego warto zaopatrzyć się w maszyny do stolarni takie jak:

  • piła formatowa – jest to podstawowa maszyna do obróbki drewna. Dzięki niej zapewnimy sobie wysoką jakość i precyzje cięcia litego drewna oraz płyt. Przy wyborze swojej formatówki warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry, to jest: ilość obrotów, moc silnika, długość wózka, czy agregaty. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w naszym artykule „Jaka piła formatowa na początek?”
  • wyrówniarka – dzięki niej otrzymamy gładka powierzchnię obrabianego materiału. Jest bardzo łatwa w obsłudze i sprawdzi się zarówno przy miękkich, jak i twardych powierzchniach. Kluczowym elementem każdej wyrówniarki jest stół roboczy, noże skrawające oraz moc silnika. Dobierzmy je do naszych indywidualnych potrzeb, tak aby zapewnić wydajność pracy w stolarni.
  • grubościówki – służą do nadania danemu elementowi określonej grubości. Jest to niezbędny sprzęt przy obróbce drewna.
  • wiertarki – jak sama nazwa wskazuje, maszyny te służą do wiercenia precyzyjnych otworów w drewnie.
maszyny do stolarni
jakie maszyny do stolarni

Maszyny do obróbki płyt

Maszyny do stolarni obrabiających płyty to przede wszystkim okleiniarki, wcześniej wspomniane piły formatowe oraz wiertarki wielowrzecionowe. Okleiniarki to niezawodne maszyny przeznaczone do szybkiego i precyzyjnego oklejania bocznych powierzchni płyty. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na prędkość posuwu, wielkość stołu roboczego, czy ilość agregatów. Piły formatowe z podcinakiem zapewnią nam równe, estetyczne cięcie, bez postrzępień krawędzi płyty.

Dlaczego warto kupić używane maszyny do drewna?

Używane maszyny doskonale sprawdzą się w małych jak i dużych zakładach. Jest do doskonałą opcja również dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie dysponują dużymi kwotami na nowe maszyny. Ponad to, używane maszyny do drewna posiadają szeroki wybór części zamiennych, solidne konstrukcje, czy bezproblemowy serwis ze względu na bardzo dobrą znajomość budowy. W naszej firmie Woodmachine, możesz kupić profesjonalne maszyny do drewna od znanych, renomowanych producentów oraz części zamienne w bardzo dobrej cenie. Jest to bardzo dobry sposób, aby zaoszczędzić na rozbudowie stolarni.

X